Bialskie Centrum Kultury
SPEKTAKLWESELETEATR SŁOWA
WESELE

Reżyseria: Jan Gałecki

Kostiumy: Małgorzata Maciejewska

Scenografia, efekty dźwiękowe: Adam Korszun

Akustyka: Marcin Kalicki

Oświetlenie: Paweł Kędra

Obsada: Maria Barszcz, Teresa Czekaj, Bożena Juchimiuk, Grażyna Malczyk, Gertruda Matysek, Julia Orlik, Zofia Orlik, Danuta Szaniawska, Dariusz Bieliński, Edward Burta, Patryk Czech, Maciej Golba, Tadeusz Humin, Marek Janik, Klaudiusz Kawka, Adam Korszun, Marek Maliszewski, Grzegorz Szypulski

 

Teatr Słowa działa od 2002 r. ma charakter wielopokoleniowy - od uczniów szkoły podstawowej, gimnazjum, liceum - do seniorów – i oni stanowią trzon zespołu. Zmęczeni codziennością, czuja się nagle potrzebni, odmłodzeni. Teatr leczy, łagodzi samotność, monotonię życia. Teatr działa obecnie w Bialskim Centrum Kultury im. Bogusława Kaczyńskiego w Białej Podlaskiej. Reżyserem jest Jan Gałecki przy współpracy żony Elżbiety – polonistki, krytyka, doradcy.

Teatr Słowa podjął w sezonie 2017/2018 próbę inscenizacji „Wesela”, w wielką narodową rocznicę odzyskania niepodległości Polski. „Wesele” jest wciąż aktualne, kieruje do nas żywe, uniwersalne przesłanie – jesteśmy odpowiedzialni za los własnego narodu, za jego niepodległość.

W obsadzie „Wesela” są aktorzy z doświadczeniem scenicznym. Jest to wspaniały zespół ludzi z pasją, wiedzą, ludzi życzliwych, kulturalnych, odpowiedzialnych, konsekwentnych w działaniu, otwartych na relację z drugim człowiekiem, wrażliwych na piękno polskiego słowa.

  • WESELE