Bialskie Centrum Kultury
SPEKTAKLPODRÓŻ W KRAINĘ BAŚNIDZIEWCZYNKA Z ZAPAŁKAMI
PODRÓŻ W KRAINĘ BAŚNI

Tradycyjnie, jak co roku zapraszamy na mikołajkowe widowisko dla dzieci.


W tym roku proponujemy wzruszającą opowieść kostiumową o dziewczynce, dla której los nie był łaskawy. Baśń Andersena jest smutną historią o dziewczynce z zapałkami, zaś przygotowane przedstawienie jest pełne optymizmu i wiary w drugiego człowieka. Dzięki edukacyjnym wartościom jakie niesie ze sobą historia opowiedziana w bajce dzieci uczą się, że dobro jest nagradzane.

 

Widowisko porusza również istotne dylematy i wskazuje, że nie należy oceniać wyłącznie po wyglądzie zewnętrznym, ubiorze czy innych oznakach zamożności. Każdy może być szczęśliwy i wartościowy, jeśli otrzyma wsparcie zamiast szyderstwa. Obok dostarczania przeżyć, spektakl kształtuje cechy społeczne u dzieci, jak roztaczanie opieki nad słabszymi oraz szacunku do nich.

 

Widowisko z pewnością zabierze dzieci w nastrojową atmosferę świąt. Ten mikołajkowy spektakl oczaruje wzruszającą muzyką, poruszającym wokalem i ciekawą oprawą taneczną. Niesamowite wrażenia zapewnią również barwne efekty świetlne, bogactwo rekwizytów, kostiumów i scenografii. 

 


Reżyseria, scenariusz i choreografia: Karolina Brodzik-Zaremba 
Opracowanie muzyczne i przygotowanie wokalne: Krzysztof Olesiejuk

Scenografia: Adam Korszun 
Kostiumy: Małgorzata Maciejewska 
Obsada: tancerze „Dance Academy Studio” oraz wokaliści Studia Wokalnego „Brevis”

  • PODRÓŻ W KRAINĘ BAŚNI